Вести
Како изабрати прави трансформатор за дистрибуцију: комплетан водич за инжењере и купце
Избор правог трансформатор за дистрибуцију је једна од најкритичнијих инвестиционих одлука за инжењере и професионалце у области набавкеи ипак је и једна од најчешће погрешно схваћених. Ако је превише мала, ризикујеш прегревање, прерано оштећење и непланирано време неисправности. Ако изаберете превише велике, губите капитал док плаћате непотребне губитке од неком нагруженом броју година за година. Изаберите погрешну врсту или ниво ефикасности, и или кршите пожарове законе или остављате на столу хиљаде долара уштеде енергије.
Овај водич вас води кроз доказани рамка за избор у пет корака од профила оптерећења и усаглашавања напона до избора типа, економије ефикасности и верификације импеданце. Било да одређујете трансформатор за нову индустријску фабрику, комерцијални зграда или удаљени инфраструктурни пројекат, контролне листе, матрице за одлуке и израчунавања повраћаја новца овде ће вам помоћи да направите технички здрав и финансијски оправдан избор. Без претпоставки. Не претерајте у детаљима. Само јасна, инжењер-инжењер методологија која ради и за купце и за произвођаче.
Корак 1: Покријте профил критичног оптерећења Пик потражње против просечног оптерећења
Зашто је ово важно
Једина најчешћа грешка у избору трансформатора је димензионирање засновано на рејтинзима на табели, а не на стварном понашању оптерећења. Превише величине доводи до непотребних капиталних трошкова и већих губитака без оптерећења; мање величине резултирају прегревањем, смањеним трајањем живота и потенцијалним прекидима у служби.
Кључне информације које треба сакупити пре него што почнете
Податковна тачка |
Зашто је важно |
Максимална потражња (кВт/кВА) у последњих 12 месеци |
Одређује горњу границу потреба за капацитетом |
Просечна оптерећења током типичних радних сати |
Прерачуна извлачења ефикасности |
Крива трајања оптерећења |
Ојављује колико дуго трају врхови оптерећења |
Будући план проширења (3-5 година) |
Пречекује прерано замењење |
Дилема врхунца против просечног оптерећења
Пик оптерећење диктује топлотну категорију трансформатора јединица мора издржавати краткотрајна преоптерећења без превазилажења температурних граница према ИЕЕЕ Ц57.91 или ИЕЦ 60076-7.
Просечно оптерећење диктује ефикасност слатка тачка трансформатори раде на максималној ефикасности обично између 50%70% номиналног оптерећења.
Уред за величину капацитета
Намерана кВА = (пик потражње кВА) / (дозвољени фактор преоптерећења)
За већину индустријских примена, фактор преоптерећења од 1,11,15 је прихватљив за кратке трајања (24 сата). Међутим, ако врхови непрестано прелазе 6 сати, трансформатор треба директно да се измењује на врх.
Пример за практичне димензије
Пик потражње инсталације: 850 кВА (измерено у интервалима од 1 сат)
Просечна потрошња: 520 кВА
Радно време: 6.000 сати/година
Препоручена моќност: 800 или 1000 кВА?
Opcija |
Прос |
Конти |
800 кВА |
Нижа почетна трошкови, одговара 850 кВА врх са 6% преоптерећења маржин |
Минимални простор за раст, већи губици бакра током пика |
1000 кВА |
Безбедно простор за проширење, мање губитке оптерећења, дужи живот |
Виши губитак без оптерећења, већа почетна инвестиција |
Матрица за одлуку Изаберите 1000 кВА ако:
- Пик оптерећења се често јављају (50 пута/годину)
- Напрем се повећава 5% годишње
- Инсталација не може да толерише било који ризик од прекида
Изаберите 800 кВА ако:
- Пик је ретко (< 10 пута/годину) и кратко (< 1 сат)
- Буџет је ограничен
- Напрема је стабилна или опада
Критично упозорење: Никада не мери трансформатор на основу суме свих повезаних моторних ознака. Користите факторе разноликости и коефицијенте истовремености обично 0,60,8 за мешане оптерећења, 0,91,0 за континуиране процесне оптерећења.

Корак 2: Изаберите одговарајућу напонску утакмицу Примарна снабдевања против секундарне употребе
Хијерархија напона коју морате да користите
Дистрибуциони трансформатори се налазе између напона на снабдевању комуналним услугама и напона на опрему за крајњу употребу. Ако се погреши, значи да је опрема оштећена или да је несавршена.
Избор примарног напона
Ваш примарни напон је обично диктиран доступном услугом комуналне компаније. Заједничке опције:
Добављање комуналних услуга |
Типична примарна рејтинг трансформатора |
11 кВ / 13,8 кВ |
11 кВ / 13,8 кВ распон струје |
33 кВ / 35 кВ |
33 кВ / 35 кВ |
66 кВ / 69 кВ |
Потребно је да се прво спуштимо преко трансформатора снаге |
Критично разматрање: Проверите стварни напон комуналне услуге на вашој служби може се одклонити за ± 5 10% од номиналне. Размај славице вашег трансформатора (обично ± 2 × 2,5% или ± 5%) мора да прилагоди ову варијацију.
Избор секундарног напона Уједначена опрема за крајњу употребу
Опрема за крајњу употребу |
Потребан напон |
Трансформатор секундарни |
Стандардни трифазни мотори (< 250 КС) |
380В / 400В / 415В |
400В/230В (И) |
Велики мотори (250 КС) |
690В / 3.3кВ / 6.6кВ |
690В или средње напонство |
Осветљење и једнофазни оптерећења |
230В / 120В |
400В/230В (Y) или 208В/120В |
УПС / осетљива електроника |
400В/230В |
400В/230В са неутралним |
Делта против Вие Цоннекцон Избор Цомпа-оф
Везу |
Прос |
Конти |
Најбоље за |
Делта (Δ) примарна |
Не треба ни неутрална, управља неуравнотеженима оптерећењима, замке треће хармонике |
Нема референце на земљи, заштита од претераног напона је сложенија |
Индустријске инсталације са тешким моторним оптерећењима |
Ује (И) секундарна |
Обезбеђује неутрално за једнофазно оптерећење, омогућава заземљавање, бољу заштиту од претераног притиска |
Осетљив на неравнотежу оптерећења |
Трговске зграде, мешане оптерећења |
Правило за одлуку:
- За комерцијалне/кућне објекте: Увек наведите Дин11 (Делта примарна, Вие секундарна са неутралним) ово пружа 400В линије-у-линије и 230В линије-у-неутрални.
- За индустријске моторе са углавном трифазним моторима: Dd0 (Делта-Делта) може бити прихватљив ако не постоје једнофазни оптерећења.
- Проверка регулисања напона: За дуге дистрибутивне линије (500 м), размотрите мењач славице на примарној страни или наведите трансформатор са могућностима за мењање славице на оптерећењу (ОЛТЦ).
Корак 3: Изаберите између Трансформатори уље-потопљеног и сувог типа На основу локације инсталације
Прва велика вилица на селекционом путу
Ова одлука често превазилази све друге по трошковима и сложености инсталације. Избор се ретко односи на електричне перформансе, већ на животну средину, заштиту од пожара и филозофију одржавања.
Сравњив оквир за избор
Faktor |
Уље-потопљено (ОНАН/ОНАФ) |
Сув тип (АН/АФ) |
Типични опсег рејтинга |
До 100 МВА |
До 20 МВА (практична граница) |
Релативна цена |
Базална линија (1.0x) |
1,5 пута више |
Efikasnost |
Мало боље (бољи пренос топлоте) |
Мало ниже (воздух је сиромашнији хладни течност) |
Опасна опасност од пожара |
Више (гориво уље, тачка запаљења ~ 140300°C) |
Веома низак (незапаљиви материјали) |
Околна опасност |
Потенцијал цурења уља (треба ограничити) |
Нема течности, минимална опасност за животну средину |
Уградња |
Изванредне пожељне, унутрашње захтева трезор / ватрог зида |
Унутра или напољу (са ИП корпусом) |
Одржавање |
Пробање уља потребно је годишње, филтер/мена сваке 5-10 година |
Визуелна инспекција, проверка отпора на намотању |
Капацитет преоптерећења |
Одлична (термална маса уља) |
Ограничено (брже повећање температуре) |
Очекивани животни век |
3040 година са одржавањем уља |
2030 година (изолација старије брже) |
Дрво одлуке о избору
П1: Да ли је локација инсталације унутра и да ли је насељена људима?
- Да: Сув тип (требање о пожарној коди у већини јурисдикција)
- НЕ: Идите у К2
П2: Да ли је инсталација на отвореном са одговарајућим сачувањем/заграђивањем?
- ОНА: Уље-потопљена (икономичнија)
- НО: Сув тип (да би се спречила одговорност за животну средину)
П3: Да ли је оптерећење веома циклично или подложено честа преоптерећења?
- ОВЕ: Уље-потопљено (виша топлотна капацитета)
- НЕ: И једно и друго, на основу преференције трошкова
П4: Да ли је локација у сеизмичкој зони или удаљеној локацији?
- ОВДЕ: Сув тип (без ризика од разливања нафте након земљотреса, мање одржавања)
- НО: Уље-потопљено (ниже трошкове)
Посебни случајеви употребе:
- Подрумски просторије високих зграда: Обавезан сув тип у већини међународних пожарогањских кодова (NFPA 70, IBC).
- Хемијске постројења / рафинерије: Увлачење уље је прихватљиво, али је потребно огнеопробно течност (FR3 естер течност, тачка запаљења 300 °C) уместо минералног уља.
- Ветропарке / соларне постројења: сув тип је пожељан унутар нозела; уље-потопљен за стап-ап на отвореном.
- Болнице / центри за податке: сув тип са Изолацијом класе Ф или Х (155°C/180°C) за већу поузданост.
Проверка реалности трошкова:
Трансформатор сувог типа од 1500 кВА обично кошта 60100% више од еквивалентне јединице пуне уља. Ако ваша локација дозвољава нафтну производњу, можете да преусмерите уштеђени буџет ка већој класи ефикасности - често паметнији потез у односу на укупне трошкове.

Корак 4: Одређивање класе ефикасности Балансирање почетних трошкова и губитака енергије
Најважнија одлука у финансијском погледу
Ефикасност трансформатора није само техничка спецификација, већ и годишња цена рада. Разлика између јединице трећег и првог нивоа може се превести у десетине хиљада долара на рачуне за струју током трајања трансформатора.
Разумевање компоненти губитка
Тип губитка |
Шта је то |
Када се јавља |
Како смањити |
Уколико је потребно, додајте број. |
Хистереза + вихри струје у сржи |
24 часа дневно, без обзира на оптерећење |
Користите аморфни метал или високог кадра оријентисаног силицијумског челика |
Губитак оптерећења (губитак бакра) |
И2Р грејање у намотањима |
Пропорционално оптерећењу2 |
Повећајте пресек проводника, користите бакар уместо алуминијума |
Референца стандарда ефикасности (ИЕЦ / ИЕЕЕ / Кина ГБ)
Ефикасност |
ГБ 20052-2020 (Кина) |
ИЕЦ 60076-20 |
Типична ниво губитка |
Ниво 3 (стандардни) |
Ниво 3 |
Standardne |
Излазни губици |
Ниво 2 (висок) |
Ниво 2 |
Висока ефикасност |
~ 20% мање губитка |
Укладе у категорију 1 |
Ниво 1 (СЦБ18 за суво, С22 за уље) |
Премијум / Супер-премијум |
~3040% мање губитке |
Аморфни метал |
Преко нивоа 1 |
Посебна категорија |
Уколико је потребно, уношење на стакленик. |
Прорачуна изплате Ваша најважнија алатка за избор
Овде се инжењерство среће са финансијама. Ево формуле коју би сваки купац требало да користи:
Годишњи трошак губитка енергије = (погубице без оптерећења × 8760 × цена електричне енергије) + (погубице оптерећења × фактор оптерећења2 × 8760 × цена електричне енергије)
Рађени пример Сравњавање нивоа 3 против нивоа 1 за трансформатор од 1000 кВА:
Параметри |
Јединица треће категорије |
Удружење 1. нивоа |
Разлика |
Први трошак |
$12,000 |
$18,500 |
+$6,500 |
Непоштења на оптерећењу |
1,8 кВт |
1.1 КВ |
-0,7 кВт |
Утрата оптерећења (@ 100%) |
10,5 КВ |
8,0 kW |
-2,5 кВт |
Фактор оптерећења |
65% |
65% |
Исто |
Рачунавање годишње трошкове губитка (Цена електричне енергије: $0,12/kWh):
Ниво 3: (1.8×8760×0.12) + (10.5×0.652×8760×0.12) = $1,892 + $4,669 = $6,561/година
Ниво 1: (1.1×8760×0.12) + (8.0×0.652×8760×0.12) = $1,156 + $3,555 = $4,711/година
Годишња штедња: $1,850
Једноставна отплата = $6,500 $1,850 = 3,5 године
Правило одлуке: Ако је повраћај < 5 година, изаберите већу ефикасност. Ако је > 7 година, изаберите нижу категорију, осим ако није обавезно у прописи.
Таблица мултипликатора фактора оптерећења Користи ово да прилагодиш своју одлуку:
Годишње радно време |
Фактор оптерећења |
Предлог за повраћај накнаде за надоградњу нивоа |
6000 (непрекидно) |
60% |
Скоро увек вреди |
3000 6000 |
50% 60% |
Проценити сваки случај по случају |
< 3.000 |
< 50% |
Вероватно није вредно премије |
< 1500 (у стању чекања) |
< 30% |
Купите најјефтиније у складу са стандардом |
Аморфни метал: Ова језгра смањују губитак без оптерећења за 60-70%, али коштају 30-50% више и имају већу физичку величину. Идеалан за апликације са малим фактором оптерећења, увек укључене као што су телекомуникациони куле, безбедносни системи или дистрибуција у становањима где је оптерећење лако, али услуга је континуирана.
Корак 5: Одлучите о импедансном напону и распону за стабилизирање мреже
Два најпревишана, али критична параметра
Док капацитет и ефикасност доминирају разговорима, импедансни напон (Зк%) и опсег привлачења одређују да ли ће ваш трансформатор заправо испоручити стабилан напон у условима реалне мреже.
Импедансно напон (Зк%) Невидљива рука
Zk% представља пад напона преко трансформатора на пуном оптерећењу. Она директно утиче на:
Шта контролише Zk% |
Виши Zk% (нпр. 8-10%) |
Нижи Zk% (нпр. 4-6%) |
Тренутна кратка вртеж |
Нижи (снижава оптерећење на доње реке прекидаче) |
Више (треба више класификовано прекидачко опрему) |
Регулација напона |
Погоршање (понижавање напона под оптерећењем) |
Боље (напреза остаје стабилна) |
Паралелна операција |
Мора да се блиско одговара другим трансформаторима |
Мора да се блиско одговара другим трансформаторима |
Удар на покретач мотора |
Мање озбиљан пад напона на суседним оптерећењима |
Силнији пад |
Упутство за избор по апликацији:
Примена |
Препоручено Zk% |
Разумљавање |
Опште индустријско (мешан терет) |
6% |
Избалансирани компромис |
Покретање тешког мотора (50% капацитета) |
8% 10% |
Ограничите утицај упадање струје |
Заваривање / веома флуктуирајуће оптерећења |
8% 10% |
Препречите трепљење напона |
Трговске зграде (светлост + ХВЦ) |
4% 5% |
Потребна је регулисање чврстог напона |
Мрежа са веома високом капацитетом струје од грешке |
≥ 10% |
Заштитити опрему доле по поље |
Паралелни трансформатори |
Морају се уједначити у оквиру ± 10% |
Избегавајте циркулишуће струје |
Критично упозорење: Промена Zk% утиче на физичке димензије и трошкове. Свако повећање од 1% у Зк обично повећава трошкове трансформатора за 3-5% због додатних окретања намотања и запремине језгра.
Досег за привлачење прилагођавање реалном напону
Напето на напону на електричном подношњу није никада савршено константно. Напрљања вам омогућавају да подесите однос окретања трансформатора како бисте компензовали.
Конфигурација додирца |
Уобичајени опсег |
Најбољи случај употребе |
Излазни кругови (ДЕТЦ Де-Енергизовани мењач крана) |
±2×2,5% или ±5% |
Стабилна мрежа, постављена једном током инсталације |
Уколико је потребно, може се користити и за решење проблема. |
± 4×2,5% или више |
Реда са варијацијама напона од ±10%, удаљене локације, критичне објекте |
Без клизања |
Фиксирани однос |
Мали трансформатори (< 500 kVA) са стабилним напајањем |
Како да изаберете:
- Измерити стварну варијацију напона у комуналној служби током целе недеље ако остане у оквиру ±5%, довољан је ДЕТЦ.
- Ако је варијација већа од ±5%, наведите ОЛТЦ или затражите утилијат за побољшање квалитета снабдевања.
- Уколико је потребно, додајте број и број на уређаје.
Пример избора притискањем:
Наменална употреба: 11 кВ
Реална мерења: 10,2 кВ (минимум) до 11,8 кВ (максимум) = ±7,3% свинг
Препоручује се: ОЛТЦ са опсегом од ±4×2,5% = ±10% или да се наведе ДЕТЦ са опсегом од ±5% и провери да ли је у пределу толеранције ваше опреме
Проверка пада напона Пре завршетка, израчунајте напон на трансформатору секундарном на пуном оптерећењу:
Секундарно напон = Наменски секундарни × (1 Zk% × оптерећење по јединици)
Ако је резултат испод минималног прихватљивог напона ваше опреме (нпр. 380В -10% = 342В за 400В системе), потребно је или нижи Zk% или виша секундарна поставка славице.

Корак 6 (укључен у корак 5): Приклади и заштитни системи
Напомена: Претходни оцртај је имао 6 корака овај део укључује дискусију о основним додацима јер директно утиче на одлуке о избору.
Обовљачно додатно опрема за спецификацију:
Припрема |
Funkcija |
Критеријуми за избор |
Сензори температуре (PT100 / термистор) |
Мониторинг намотања и температуре уља |
Потребно за све јединице 630 кВА; наведите број сензора по фази |
Мерилац нивоа уља |
Само за јединице у којима је уље потопљено |
Проверите ниво током инсталације и периодично |
Уређај за смањење притиска |
Заштитно ослобађање за претежан притисак |
Обовљачно за јединице пуњене уљем 1 МВА |
Бухољц реле |
Уколико је потребно, може се користити и за регенерирање. |
Потребно за 1 МВА; указује на унутрашње дугачење |
Зауставни уређаји за затварање наплива |
Заштитити од муња/превлачења |
Потребно за инсталације на отвореном; одаберете на основу нивоа система BIL |
Сет хладног вентилатора |
Повећава капацитет (ОНАФ против ОНАН) |
Додавање 33% капацитета за ситуације повременог преоптерећења |
Окружање / ИП рејтинг |
Заштита од временских услови и уласка |
IP20 (унутар), IP54 (надвор/прашно), IP65 (области за прање) |
Савет за избор: Не прихватајте аутоматски произвођач стандардни пакет додатака. Проверите сваку ставку у односу на услове на локацији и регулаторне захтеве.
ФАК Често постављана питања у избору трансформатора
П1: Да ли могу да покретам трансформатор континуирано на 100% његовог номиналног оптерећења?
Технички да, на номиналној температури окружења (обично просечна температура 40 °C, дневна просечна температура 20 °C по ИЕЦ-у). Међутим, континуирано 100% оптерећење убрзава старење изолације. Индустријска пракса је да се дизајнира за 70-80% просечног оптерећења како би се омогућио раст и хитни преоптерећење капацитета.
П2: Колико преоптерећења може да преузме трансформатор?
Трајање |
Уљани |
Сух тип |
2 сата |
30% преоптерећења прихватљиво |
20% прихватљиво |
4 сата |
20% прихватљиво |
10% прихватљиво |
Континуирано |
Не препоручује се |
Не препоручује се |
Способност преоптерећења зависи од претходне историје оптерећења и температуре окружења за прецизне прорачуне погледајте ИЕЕЕ Ц57.91.
П3: Да ли је алуминијумски намотање прихватљиво или да увек бирам бакар?
Алуминијум је прихватљив и уобичајен, посебно у јединицама са стандардном ефикасношћу. Међутим:
- Мед нуди: Мање губитке, мању физичку величину, боље везе (без проблема са галваничком корозијом), већу чврстоћу при кратком прекиду
- Алуминијум нуди: Ниже прве трошкове (обично 15-25% јефтиније), али захтева већи попречни пресек (око 1,6 пута бакар), а завршетак захтева посебну пажњу
Одлука: За критичне апликације, < 1% толеранције за време простора, или висока циклусна оптерећења → изаберите бакар. За опште комерцијалне, некритичне или мало буџетске пројекте → алуминијум може бити прави избор.
П4: Која је разлика између АН, АФ, ОНАН и ОНАФ?
Код |
Значење |
Метода хлађења |
И |
Аир Натурал |
Сув тип, стални ваздух |
AF |
Воздушно приморан |
Суви тип са вентилаторима |
ОНАН |
Уље Природно ваздух Природно |
Уље-потопљена, природна конвекција |
ОНАФ |
Уље природни ваздух приморан |
Уље-потопљено са принудним ваздушним вентилаторима |
Избор: ОНАФ повећава капацитет за 33% за исту физичку јединицу наведите ако очекујете повремена преоптерећења.
П5: Како се носим са хармоничним оптерећењима (ВФД, УПС, исправници)?
Хармонике изазивају додатне губитке и загревање. Уобичајена пракса:
- Ако је хармоничан садржај (THD) 15%, наведите трансформатор за К-рейтинг или инсталирајте хармоничне филтере.
- К-фактор: К=1 (линеарна оптерећења), К=4 (умерене хармонике), К=9 (високе хармонике), К=13 (тешке хармонике, типичне за центри података/инсталације са великим ВФД-ом).
- Уколико не, користите зиг-заг трансформатор за филтрирање хармоника.
П6: Које су дозволе и противпожарна заштита потребне за инсталације у унутрашњости?
Тип зграде |
Уљани |
Сух тип |
Осељени од стране људи |
Потребан је трезор/опасни зид или забрањен |
Нема посебне одобрење изван НЕЦ |
Незасељени |
Потребан је ватроваски зид и садржење уља |
Нема посебних захтјева |
Увек проверите локални пожарни кодекс у многим јурисдикцијама у потпуности је забрањено уље у затвореном простору.
П7: Колико је важна боја боје резервоара за спољне јединице?
Важније него што мислите тамне боје апсорбују соларну топлоту, повећавајући унутрашњу температуру. Укажите лаку светле боје (RAL 7035 или слична) за спољне јединице у тропској/сончевој клими. То може смањити температуру топлотне гореће тачке за 5-10 °C.
СОБЗОВРЕЖЕНИЦА Рамк за избор у пет корака
Избор правог дистрибутивног трансформатора се свезује на одговарање на пет кључних питања у низу. Ако прескочите било који, ризикује се да ћете преплатити, да ћете се лоше испоручити или и то и друго.
Корак 1: Анализа оптерећења Величина за стварност, а не плоче
Базирајте своју одлуку о капацитету на стварној измереној пиковој потражњи и просечном фактору оптерећења, а не на суми свих повезаних ознака опреме. Превелике величине губе капитал и повећавају губитке без оптерећења; мање величине скраћују живот трансформатора. Увек учествујте у маржину раста од 1015% и проверите да ли ваша одабрана кВА одговара и тренутним врховима и блискорочном проширењу.
Корак 2: Успореди напон Упиши прави улаз и излаз
Потврдите стварни примарни напон удружења путем мерења на месту, а не само номиналних рејтинга. Изаберите секундарни напон који одговара опреми за крајњу употребу и одаберете тип везе (Делта или Вие) на основу тога да ли вам је потребан неутралан за једнофазне оптерећења. Укажите одговарајући опсег славице за управљање нормалним количинама напона без угрожавања стабилности излаза.
Корак 3: Избор типа Пустите место инсталације да одлучи
Избор уље-потопљеног против сувог типа је скоро у потпуности вођен животном средином и заштитом од пожара. Сув тип је обавезан за већину унутрашњих, заузетих простора и нуди мањи ризик од пожара и минималне забринутости за животну срединуали кошта знатно више. Уље-потопљен је економичнији, боље се носи са преоптерећењем, и траје дуже, али захтева ставање на отвореном или одговарајућу заштите од пожара и проливања.
Корак 4: Клас ефикасности Покушајте да изаберете математику повраћаја
Никада не бирају ниво ефикасности на основу прве трошкови само. Преброји годишње трошкове губитака на не-оптерећењу и на оптерећењу користећи ваш стварни фактор оптерећења и радна времена. Ако се цена на више нивое исплати за мање од пет година, надоградите. Ако се исплата прелази седам година, држите се основног нивоа у складу са стандардом. За континуирано функционисање 24 сата дневно, већа ефикасност скоро увек има финансијски смисао.
Корак 5: Импеданца и коначне спецификације Потврдити компатибилност мреже
Изаберите импедантни напон (Зк%) на основу ваше апликацијениже вредности (46%) за чврсту регулацију напона у комерцијалним зградама, веће вредности (810%) за покретање тешких мотора или мреже са високим пореклом струје. Проверите да ли изабрани Zk% ради са вашим рејтинзима прелазних уређаја. Коначно, проверите да ли све опреме (сензори температуре, метод хлађења, IP рејтинг кућа) одговарају условима на локацији и регулаторним захтевима.
упутство за процес избора дистрибуционих трансформатора у 5 корака

Златно правило
Не постоји један "најбољи" трансформатор, само онај који се најбоље уклапа у ваш специфичан оптерећење, локацију, мрежу и економски профил. Прорадите кроз ове пет корака у редоследу, документујте сваку одлуку, и навећете трансформатор који пружа поуздану услугу на најниже укупне трошкове током свог живота.
Избор Цхиангсу Унита Електрицe Екипамент Цое, Лтд. (ЖСЗОНМА) значи партнерство са националним високотехнолошком предузећом са више од деценије експертизе и 46.600 м2 самовласним производним објектом. Као квалификовани добављач и за државну мрежу и за кинеску јужну електричну мрежу, ЈСЗОНМА нуди услуге из једне станице које се крећу од прилагођавања енергетски ефикасних трансформатора од 10 кВ до комплетних ЕПЦ решења за подстанције. Са фабричким директним ценим и контролом квалитета целог ланца, ЈСЗОНМА осигурава поуздану испоруку и дугорочне перформансе чинећи нас вашим поузданим партнером за сваки критичан пројекат.
Хвала вам што сте прочитали. Ако имате техничка питања или специфичне захтеве пројекта, наш инжењерски тим је увек спреман да вам помогне.